Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Tesla

H2O NEO SU ARITMA SİSTEMİ

Fiyat
Genel Bilgi
 • Bildiğiniz gibi Dünya’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de temiz içme suyunu temin etmek her geçen gün zorlaşmaktadır. Gün geçtikçe çevre kirliliğinin artması, sanayileşme, tarımsal ilaçlar ve diğer birçok faktör nedeniyle bu kirlilik sulara geçmekte ve içilebilir su rezervlerinin azalmasına sebep olmaktadır. Büyük şehirlerde şebekeye verilmeden önce, içme ve kullanım sularının belediyeler tarafından tüm ağır metallerden ve zehirli atıklardan arıtıldığını kabul etsek bile, evimizdeki musluğa gelinceye kadar binlerce kilometrelik yolda muhtemel kirleticilerin sızma ihtimali, sel vakalarının neden olduğu kirlilikler ve alt yapı yetersizlikleri evlerimize ulaşan suyun içilebilir olmasında ciddi şüpheler uyandırmaktadır. Bunu da suların kesildikten bir müddet sonra yeniden akmaya başladığında, ilk gelen suyun gözle görülebilir düzeyde kirli olmasından rahatlıkla anlayabiliriz. İlk 5-10 dakika sular bulanık akar ve pas kokusu etrafı sarar. Bu da musluğumuza kadar gelen suyun sağlıklı bir şebeken gelmediğinin somut ispatlarından sadece bir tanesidir. Şebeke sularının içilebilir durumda olmaması insanları damacana ve şişe su kullanımına yönlendirmiştir. Bu yöntemler ekonomik değildir ve belirttiğimiz gibi ciddi tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Nitekim damacana sularının hiç de masum olmadığını çıkan haberlerden takip etmekteyiz. Bu nedenle hazır sular konusunda da birtakım kuşkular akılları her zaman karıştırmaktadır. Tüm bu kuşkulardan kurtulmanın tek çaresi “kaliteli ve güvenilir” bir Reverse Osmosis Su arıtma cihazı kullanarak kendi suyunuzu üretmektir. Böylelikle şüphe duyduğunuz musluk suyundan daha kaliteli ve güvenilir su elde etmiş olursunuz. Reverse Osmosis sistem su arıtma cihazları, sadece su moleküllerinin geçişine müsaade etmekte olup sisteme giren sudaki tüm ağır eriyikleri ve kirleticileri dışarı atar. Ayrıca tam otomatik olarak çalıştığından hiç bir şekilde müdahaleye gerek kalmaz. Reverse Osmosis (Ters Osmos) teknolojisi bilinen en hassas filtrasyon yöntemidir. Suyun içindeki istenmeyen tüm kirlilikleri sudan ayıran ve içme suyu teminine yönelik olarak kullanılan membran filtrasyon sisteminin adıdır. Bu sistemler çapraz akışlı olarak çalışır. Membran, yarı geçirgen bir zardır. Sadece su molekülleri ve bazı inorganik moleküller, bu zardan geçiş yapabilmektedir. Diğer moleküller ise, % 90 – 98 hassasiyetle filtre edilir ve konsantre su ile sistemden dışarı atılır. Bu sayede, su içerisindeki kötü koku ve tada sebep olan klor ve diğer kimyasallar ile birlikte kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, nitrit, nitrat ve selenyum gibi ağır metaller ve zararlı kontaminantlar da arıtılmış olur.

  Kullanım Alanları: Konutlar, işyerleri, restaurant, buz makineleri, akvaryumlar.

Ekipman Özellikleri

12” 5 mic. İnline Sediment Filtre

12” İnline GAC Karbon Filtre

12” İnline Blok Karbon Filtre

Son (post) Karbon Filtre

75 GPD LG Membran Filtre

Alkalin/mineral filtre (opsiyonel)

Diğer Ekipmanlar:

Basınç Pompası

Alçak Basınç Anahtarı

Yüksek Basınç Anahtarı

Küresel Vana

Avrupa Model Musluk

3.2 G Depolama Tankı

Atık kısıcı-Flow-Şatof-Çekvalf

Reverse Osmosis Aşamaları
 1. Aşama: 5 Mikron Sediment Filtre – Kaba tortu filtresi olup suda bulunan kaba tortu ve partikülleri filtre ederek membran filtreyi korur ve optimum ömür sağlar.
 2. Aşama: Granül Aktif Karbon Filtre – 1. filtrede kaba malzemelerden ayrılıp bu filtreye gelen suyun içindeki klor, kötü koku ve tat veren gazlar, ağır materyallerin bir kısmı ve diğer kimyasal maddelerden ayrıştırılır ve bu sayede suyun tadı, rengi ve kokusu düzenlenir. Bu filtre hindistan cevizi kabuğunun 800°C oksijensiz ortamda yakılmasıyla elde edilmiş tuz halindeki karbon filtredir. Bir susam büyüklüğündeki aktif karbon taneciği bir futbol sahasını kaplayacak kadar moleküler yüzeye sahiptir. Bu sayede yarım kg’lık aktif karbon, yarım ton suyu arıtmaya yetecek kadar yoğun bir malzemedir.
 3. Aşama: Blok Karbon Filtre – 2. Aşamadaki granül aktif karbon filtreden geçmesi muhtemel kirlilik ve bakterilerin filtrelenmesi için tasarlanmıştır. Karbonun sıkıştırılarak preslenmesi sonucu elde edilir.
 4. Aşama: Ters Ozmos Membran Filtre – 5 angstrom gözenek çapına sahiptir. İlk 3 aşamada kaba tortu ve partiküllerden ayrıştırılan suyu detaylı arıtmaya hazır hale getirir. İlk 3 filtrenin asıl amacı membran filtresinin işini kolaylaştırmak ve ömrünü uzatmaktır. Özel yapım membran filtre olan LG membran filtre, suyun alkali seviyesinde neredeyse hiçbir değişiklik yapmaz. Arıtmanın en önemli aşamasıdır. Cihazın ana filtresi olan membran filtre, yarı geçirgen bir zar gibi hareket eder. Bitkilerin topraktan suyu emdiği gibi suyun içerisinden sadece yararlı maddelerin geçmesine izin verir. Tamamen doğaldır. Yüksek basınçla içinden sadece suyu geçirirken, mikron boyutunda suda var olan zararlı bakterileri, kireci, tortuyu, pası, asbesti, partikülleri ve ağır metalleri tamamen arıtır.
 5. Aşama: Hindistan Cevizi Kabuğu Filtre – Arıtılmış su, tanktan musluğa giderken, son kez Hindistan cevizi kabuğu filtreden geçer. Bu aşama, suyun mineral açısından zenginleşmesini sağlar.
 6. Aşama: Alkalin-Mineral filtre (opsiyonel)
Ölçüler

En: 31 cm

Boy: 47,5 cm

Yükseklik: 40 cm

GENEL BİLGİ

 • DAİRE GİRİŞİ SU ÖN FİLTRASYON SİSTEMİ

  Daire girişi için tasarlanmış ön filtrasyon sistemi dairenizde kullanılan tüm suyu yabancı maddelerden, kireç, klor ve sertlik verici kimyasal maddelerden ve kirleticilerden arındırır. Suyu yumuşatmak için kullanılır. Dairenizdeki tüm su tesisatının boruları, vanaları, bağlantı parçalarını, musluk ve armatürleri, kalorifer peteklerini suyla çalışan beyaz eşyaları korur. Oluşabilecek korozyonu önleyerek daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Suyun sertliği giderildiğinden duş aldığınızda saçlarınızı ve cildinizi kireçli ve klorlu suyun oluşturabileceği zararlardan korur. Isıtma sisteminde kullanılan suyun sertliği azaldığından ısınma giderlerini düşürür ve ekonomik kazanç sağlar. Kullandığınız sabun ve deterjanların çözücü etkilerini artırarak temizlik giderlerinizi düşürür. Kuyu suyu kullanılan yerler için kesinlikle kullanılması tavsiye edilir.

  1. Aşama: 20″ 5 Mikron Filtre –

  Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur v.s.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan bu filtreler suda bulunan her türlü partikül, kir, tortu, kum ve diğer kaba kirleticileri filtre eder ve suyu berraklaştırır. 5 mikron sediment filtrenin, ortalama 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Kuyu suyu kullanıyorsanız veya şebeke suyunuzda gözle görülür derecede bulanıklık mevcutsa, diğer filtrelerin korunması için üç ayda bir değiştirilmesi yararınıza olacaktır.

  1. Aşama: 20″ Granül Aktif Karbon Filtresi –

  Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşur. Suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

  1. Aşama: Kireç Önleyici Filtre –

  Sudaki kirecin zararlı etkilerini %90 oranında engelleyen filtredir.

  Bu sistemi kullanmanız size şunları kazandırır:

  1.Tüm musluklarınızdan her zaman tertemiz su akacak şebekeden gelen çamurlu su görüntüleriyle karşılaşmazsınız.

  1. Evinizde kullandığınız suyla çalışan tüm sistemlerinizi kurur ve daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kombi, bulaşık ve çamaşır makinesi ve bina tesisatının daha uzun ömürlü olmasını sağlar

  3.Kuyu suyu kullanıyorsanız mutlak kullanmanız tavsiye edilir.

  4.Depo kullanıyorsanız zamanla deponun tabanına çöken tortuları ve pislikleri filtre etmiş olursunuz.

  5.Suyunuz daha yumuşak olacağı için ısıtmada %20 tasarruf sağlarsınız.